Heb jij weer te veel geld uitgegeven aan LEGO en word je daar door jouw partner op aangesproken? Dan is de beste remedie excuses aan te bieden en te zeggen dat je het “nooooooit” weer zal doen. Maar een welgemeend excuus houdt natuurlijk geen stand zonder bloemetje, zoals deze LEGO tulpen of LEGO rozen 😉
Beide sets bevatten een aantal zakjes met LEGO en een instructieboekje. De LEGO 40460 Roses bestaat uit 120 onderdelen en de LEGO 40461 Tulips worden opgebouwd met 111 onderdelen. De verkoopadviesprijs voor de twee bloemensets zijn €12,99 voor de rozen en de tulpen kosten €9,99. Hierdoor komt de rozenset op een gemiddelde van €0,11 en de tulpen op €0,09.
Naar het gemiddelde bekeken ligt het tulpensetje rond het gemiddelde van een Creator set, maar is de rozenset aan de dure kant. LEGO heeft een aantal onderdelen in nieuwe kleuren uitgebracht die enkel in deze sets te vinden zijn. In vergelijking met de Flower Bouquet is dat bij deze sets miniem. De onderdelen in nieuwe kleuren zijn met name in de tulpenset te vinden.
De bouw
Bouwtechnisch is er tussen de sets een groot verschil te merken, maar is er één overeenkomst. Het verschil zit hem in de bouwtechnieken en gebruik van onderdelen. De tulpen leunen voornamelijk op de SNOT-techniek en de rozen leunen op het gebruik van clipjes en stuurelementen waaraan ze bevestigd worden. De overeenkomst zit hem in het herhalend bouwen. Zodra je de eerste bloem hebt gebouwd, weet je precies wat je te wachten staat bij de tweede. LEGO weet iets variatie te bieden bij de rozen, waarbij één een rechte steel heeft en de ander een iets gebogen. Bij de tulpen zijn de bloemen een andere kleur, terwijl de bouw exact dezelfde is.
De bloemen komen in beide gevallen goed tot hun recht en zullen voor de liefhebbers een leuke aanwinst zijn voor de verzameling. De tulpen zullen vanwege de kleur van de stelen minder goed passen bij het groten LEGO bloemenboeket. De rozen passen vanwege hun donkergroen stelen wel en kunnen uitstekend als aanvulling gebruikt worden. Wel dien je er rekening mee te houden dan de stelen van de rozen net wat korter zijn dan de bloemen uit de LEGO Glower Bouquet. Een naar mijn idee toch gemiste kans van LEGO. De twee sets zijn daarnaast een perfect voorproefje van het grote werk.
Conclusie
Van de twee sets weet de LEGO 40460 Roses mij te overtuigen. Ik zou een set als dit de moeite waard vinden om cadeau te krijgen of te geven. De prijs vind ik wat aan de hoge kant, maar de rozen zien er goed geslaagd uit. De bouw is weinig bijzonder, maar leuk genoeg voor de casual of aspirant LEGO fan die eens wat anders wil bouwen of niet van de standaard thema’s houdt. De LEGO 40461 Tulips zijn goed bedacht en zien leuk uit, maar daar is het wat mij betreft wel mee gezegd. De bouw is rechttoe-rechtaan en er is onderling geen verschil te merken. Verschillende soorten tulpen hadden meer variatie en waarde weten te bieden. De lichtgroene kleur van de stelen zorgt dat de bloemen minder goed passen bij de rest van het bloemenboeket. Naar mijn idee een gemiste kans. Dat geldt ook voor de ietwat kortere steeltjes van zowel de rozen als tulpen. Toch raad ik de beide sets aan voor wie van bloemen houdt, zowel om cadeau te geven (aan jezelf) of te krijgen.