Bouwen, bouwen, bouwen is nog steeds het beleid in LEGO City. Er zijn geen stikstofregels die daar roet in het eten gooien. Overal worden woningen, kantoorpanden en voorzieningen uit de grond gestampt. Onlangs is de LEGO City 60365 Apartment House opgeleverd. Het is een modern gebouw met een hoop luxe en duurzame voorzieningen, zoals een zwembad, zonnepanelen en een buurtwinkel. Het lijkt een prettig plek om te wonen. Maar of dat ook zo is, lees je in deze review.
De ontwerpers van de LEGO City 60365 Apartment House hebben met 688 onderdelen – verdeeld over 5 zakjes – een imposant complex neergezet. Dit modulaire woontoren is gebouwd aan de hand van de drie meegeleverde instructieboekjes en stickers. Om intrek te nemen in het gebouw moet je €84,99 betalen. Dat komt neer op 12 cent per onderdeel, wat behoorlijk aan de prijs is voor een City set. Maar de woningmarkt is nu eenmaal overspannen, dus zulke prijzen lijken steeds normaler te worden.
De Minifigures
Op de begane grond van het complex is een 24-uurs supermarkt gevestigd. Daar werkt een zeer vriendelijke jongeman die zijn klanten graag verder helpt. Hij is te herkennen aan het oranje hesje dat hij over zijn blauwgrijze kleding draagt. Een van zijn favoriete klanten is de oudere vrouw die op haar splinternieuwe, rode scootmobiel boodschappen komt doen. Alles is goed begaanbaar voor de vrouw, al moet de winkelmedewerker haar soms even een handje helpen. De vrouw draagt vandaag een roze trui met paarse accenten en een lichtblauwe broek. Ook de dochter van de nieuwe bewoners van het appartement ziet hij soms in zijn shop. Ze heeft haar donkere krullen bij elkaar gebonden. Verder draagt ze een blauwe broek met daarop een hemdje met afbeelding van een surfplank, een mooie verwijzing naar de LEGO system 6595 Surf Shack en andere sets binnen dit thema. Ze heeft naast haar blije blik ook nog haar oogjes toe aan de andere zijde van haar hoofd.
De vrouwelijke bewoner van het appartement wordt door haar kapsel vaak verward met Rachel uit Friends. Daarom gaat ze vaak met zonnebril over straat. Ze draagt verder een kort trainingsjasje met daaronder een zilvergrijze broek. Haar man is vrij zomers gekleed en draagt een witte pantalon met daarop een donkerblauwe blouse met een fleurige print. Het is jammer dat de print niet over de gehele torso is doorgetrokken. In het appartementencomplex woont ook nog een sportieve jongeman die zich graag in het zweet werkt tijdens gewichtheffen. De zweetdruppels staan niet voor niet op zijn voorhoofd. De sporter draagt een koraalroze met Teal-kleurig trainingspak met prints op zijn torso en benen.
De bouw en speelfuncties
De woningbouwprojecten in onder andere LEGO City en Heartlake City worden steeds vaker in fases opgeleverd. En voor elke fase is een instructieboek meegeleverd. Op die manier kun je gemakkelijk met vrienden aan hetzelfde project werken. En ook in de LEGO woningbouw geldt: vele handen maken licht werk. De bouw van de LEGO City 60365 Apartment House is in drie fases opgedeeld: (1) de begane grond ook wel de plint genoemd, (2) de eerste etage en (3) de bovenste verdieping met dakterras.
In de plint van moderne gebouwen zitten vaak horecaondernemingen of winkels, zo ook in de LEGO City 60365 Apartment House. In deze 24-uurs winkel is van alles te koop, zoals: hotdogs, slush puppy’s en andere levensmiddelen. Het assortiment is behoorlijk beperkt. Het is dan ook verwonderlijk dat een dame op leeftijd hier haar boodschappen doet. Misschien komt ze wel voor de goede service. Veel levensmiddelen kan de eigenaar ook niet kwijt in zijn winkel, want het pand is gebouwd op een 8×16 Plate met uitsparingen. De winkel is wel voorzien van een zelfscankassa en een boodschappenmandje. De huisstijl van het pand is blauw met groen, dezelfde als van het appartementencomplex.Â
Tegenover de winkel is de berging geplaatst waar afval gescheiden kan worden. Op deze manier kunnen belangrijke grondstoffen weer hergebruikt worden. Iets waar de inwoners van LEGO City veel waarde aan hechten. Ook is hier een klein fietsenrek geplaatst met ruimte voor maximaal twee fietsen. De fiets die er gestald staat, is voor het eerst uitgevoerd in de kleur Flame Yellowish Orange. Voor de scootmobiel is echter geen ruimte om te parkeren. Tussen de berging en de winkel loopt een blauw fietspad gemaakt van Road Plates. Vanwege de drukte is er boven het fietspad een verkeerslicht geplaatst.Â
De eerste etage van het appartementencomplex bestaat uit twee woondelen, gebouwd op een 8×16 Plate met uitsparingen. In het eerste appartement is een gele leefkeuken te vinden. In het tweede appartement een woonkamer met een rode bank, een televisie en een bijzettafeltje. De beide ruimtes zijn voorzien van grote raampartijen, waardoor er veel licht de woningen in komt. Dankzij het gebruik van LEGO Technic Bricks kunnen beide appartementen op verschillende manieren aan elkaar verbonden worden. Op de overige gaten van de LEGO Technic Bricks kunnen plantenbakjes bevestigd worden.
Het derde woondeel is gevestigd op de tweede etage en is eveneens gebouwd op een 8×16 Plate met uitsparing. Daardoor kan het ook makkelijk op een andere plek in het appartementencomplex geplaatst worden. Op deze etage is de badkamer en een slaapkamer te vinden. Aan de voorzijde zich een inpandig dakterras van 8×8 Studs. Hieraan is met LEGO Technic pins de infinity pool bevestigd. Ook deze is verplaatst baar.
Bovenop de tweede etage is een dakterras te vinden met een palmboom, zonnebed en barbecue. Hier is het zomers altijd goed vertoeven. Verder is het appartementencomplex voorzien van begroting tegen de hitte en zonnepanelen. Daarom zijn het ook echte nul-op-de-meter-woningen. En dankzij het modulaire karakter is het LEGO City 60365 Apartment House naam ieders smaak in te richten.Â
Conclusie
De LEGO City 60365 Apartment House zier er op het eerste gezicht uit als een fijne en duurzame plek om te wonen. Het heeft ruime appartementen, zonnepanelen, een 24-uurs winkels, een heerlijk dakterras en zelfs een zwembad. En dankzij het modulaire karakter kun je het gebouw zo vormgeven dat het perfect past binnen jouw LEGO City layout. Toch ben ik na het bouwen van LEGO City 60365 Apartment House niet helemaal gecharmeerd van deze woontoren. En dat komt niet door de foeilelijke kleurencombinatie van blauw en limoengroen. Het modulaire karakter heeft namelijk zo zijn beperkingen.Â
De opbouw van elk appartement is gelijk, waardoor het een beetje eentonig is. Daarnaast is de inrichting – van met name de keuken en de woonkamer – vrij simpel. Dat doet mij denken aan de bouwwerken van vroeger en het mist de finesse die LEGO tegenwoordig heeft. Ook zijn er nog her en der nog wat SNOT-bricks zichtbaar wat het geheel een beetje on-af laat voelen. Wellicht was het idee dat de driehoekige Plate met Tiles dan makkelijk verplaatst kan worden. Maar als je echt los wilt gaan met het verplaatsen van de gebouwdelen, dan moet je toch een beetje MOC’en, want het verkeerslicht boven het fietspad moet wel op die plek blijven.
Is de LEGO City 60365 Apartment House dan wel een leuke plek om te wonen? Zeker wel, maar je moet niet blindstarten op de eindeloze mogelijkheden van de modulariteit. Daarnaast heeft de set zo zijn beperkingen: zo is de winkel wat klein, kan de scootmobiel nergens geparkeerd worden en zijn er geen deuren of trappen in de appartementen die toegang verschaffen tot de andere ruimtes. Desalniettemin ziet het gebouw er best leuk uit, geeft het voldoende speelplezier en is een prijs van 12 cent per onderdeel heel schappelijk.
Disclaimer: Deze review is mede mogelijk gemaakt door LEGO die ons voorzien heeft van een review-exemplaar. Dit beïnvloedt onze mening niet en geeft geen garantie voor een goed cijfer of positief commentaar. Lees hier meer over onze journalistieke integriteit.