Voor de ruimtefans zijn de afgelopen jaren mondjesmaat enkele nieuwe sets verschenen. Het is niet zoals tijdens de hoogdagen van Classic Space, maar desondanks spelen deze sets in op de honger naar meer ruimtegerelateerde sets. De LEGO Creator 31142 Space Roller Coaster weet het onderwerp aan te snijden, ditmaal in een attractiesausje. Ga jij liever voor de Roller Coaster, de Drop Tower of de Carousel. De keuze is reuze. Maar wat hebben de verschillende modellen te bieden? Voor deze review trok Kjelle zijn ruimtepak aan en overwon zijn angsten in deze drie attracties.
De doos bevat 874 onderdelen, verspreid over negen genummerde zakjes (1-9), twee losse zakjes met daarin extra Plates en de Roller Coaster Tracks. Daarnaast bevindt er zich nog één losse 8×16 Plate in de doos en drie instructieboekjes. Er zijn geen stickers aanwezig. De set heeft een verkoopadviesprijs van €104,99, wat zorgt voor een gemiddelde per onderdeel van €0,12. Dit is voor een Creator set aan de hogere kant, maar de Roller Coaster elementen zijn hierbij de boosdoener. Toch krijg je met het hoofdmodel een omvangrijke set.
Zoals we van het Creator thema gewend zijn, laat de set het toe om drie verschillende modellen te bouwen. Hiervoor dien je telkens (een deel van) de onderdelen te hergebruiken. De te bouwen modellen bestaan uit een Roller Coaster, Drop Tower en een Carousel. Enkel met het hoofdmodel kan je de zakjes in volgorde bouwen. Voor de andere twee modellen dien je alle zakjes in één keer te openen. Lekker old-school zoeken dus 😉
De Minifigures
De dag in het pretpark breng je door met enkele andere bezoekers. De attracties staan onder toezicht van twee personeelsleden. Helemaal in het thema bevatten verschillende Minifigures een toepasselijke outfit. De verschillende prints zijn netjes aangebracht, maar beperken ze zich jammer genoeg tot de Torso. Je kan trouwens niet vroeg genoeg geïntroduceerd worden in het ruimthema, getuige de ruimtebaby. We zagen hem al eerder in de laatste Collectible Minifigures Series. Zei er iemand SPACEBABY, SPACEBABY, SPACEBABY!!!???
De Minifigures kunnen doorheen de verschillende modellen hergebruikt worden. Toch wordt er telkens gevarieerd in hoe ze zijn samengesteld of krijgen ze verschillende accessoires. Dit past helemaal binnen de spirit van het Creator thema. Namelijk herbouwen en de creativiteit de vrije loop laten.
Space Roller Coaster
Laten we meteen met de komeet op aarde vallen en deze review beginnen met de Space Coaster. Het hoofdmodel bestaat uit een zeer afwisselende bouwervaring waarbij er telkens een deel van de coaster aangelegd wordt. Tussendoor worden er verschillende decoraties toegevoegd. Dit zorgt voor een aangenaam bouwproces dat vlot vooruit gaat.
De ingang van de attractie bevindt zich in de ruimtebasis. Via een korte weg door de basis kunnen Minifigures aanschuiven om de karretjes te betreden. Hiervoor worden de typerende Rollercoaster Carts gebruik. De karretjes zijn zodanig aangekleed dat ze op een ruimteschip lijken. De drie stuwraketten geven het een gevoel van snelheid.
Zodra iedereen plaats genomen heeft, kan de rit beginnen! Om de eerste top te overwinnen en de afdaling in te zetten, dienen de karretjes manueel omhoog geduwd te worden. Dat is een beetje jammer, maar gezien het formaat van deze set een begrijpelijke keuze. Zodra de top bereikt is, gaan de karretjes met snelheid naar beneden. Tijdens de ruimtemissie valt er trouwens heel wat te zien en te beleven.
Zo kom je doorheen de rit verschillende planeten en hemellichamen tegen. Een komeet scheert rakelings voorbij en mist op een haar na de karretjes. In de staart van de komeet zit een Lightbrick verwerkt, dat je kan laten oplichten. Tijdens de afdaling kom je een heuse raket tegen en zie je een Marsrover in actie.
Een leuke detail aan de coaster is het naambordje, waar met enkele Tiles het woord ‘Space’ geschreven wordt. De microschaal versie van een Space Shuttle is een mooie knipoog. Voor wie graag herinneringen overhoudt aan de rit is er goed nieuws, want er wordt een actiefoto genomen. Maar let op, er kan zomaar een alien op de loer liggen.
Space Drop Tower
Het tweede bouwwerk bestaat uit een vrijevaltoren met daarnaast een lanceerplatform. Deze secundaire versie van de set gebruikt minder onderdelen. Bepaalde elementen worden op een leuke manier hergebruikt. In vergelijking met de rollercoaster is de bouwervaring een stuk eenvoudiger. Toch zijn er hier en daar leuke bouwtechnieken te vinden. De onderdelen worden op een fijne manier gebruikt en zijn er een aantal speelfuncties aanwezig.
De lift duw je handmatig omhoog, waarna het door enkele Technic onderdelen vast gehouden wordt. Met een simpele draai aan de knop vallen de stoelen naar beneden, De val wordt gedempt door een rubbertje. De Lightbrick is ditmaal verwerkt in het lanceerplatform. Met een grote verrassing als gevolg…
Geheel onverwacht is de Space Shuttle afneembaar! Deze kleine versie was trouwens een waar genot om te bouwen. Ondanks zijn beperkte afmetingen, zijn de vormen meteen herkenbaar. De drie stuwraketten zijn met een slimme bouwmethode bevestigd aan de achterkant.
Een extra bouwwerkje complementeerd de set. Voor Space Baby genoeg redenen om een uit te proberen. Met het handvat kan je dit fantasierijke ruimteschip rondjes laten vliegen.
Space Carousel
Het laaste model is een Space Carousel. Voor dit model worden het minste aantal onderdelen gebruikt. Toch hoeft het model niet onder te doen en weet het op verschillende vlakken veel te bieden. De onderdelen worden hier ook weer tot goed effect hergebruikt om het model mee op te bouwen.
Om de attractie te betreden neem je de ingang, waar je in isolatie genomen wordt. Met de Lightbrick worden de Minifigures gescant en kunnen ze verder aanschuiven. De Carousel bevat twee voertuigen waaruit je kunt kiezen om een ritje te maken. Enerzijds zien we hier weer de Space Shuttle terug, maar is er ook een generiek ruimteschip. Middels een platform dat neerklapbaar is, kunnen de voertuigen betreden worden.
Hoewel de ronddraaiende functie eenvoudig is, werkt dit zeer goed. De armen draaien mee en met genoeg snelheid bewegen de voertuigen ietwat mee. Aan de centrale kolom is er een leuk detail weggewerkt, een wagen wordt namelijk opgestraald door het ruimteschip.
Natuurlijk mag een dagje pretpark niet zonder herinneringen voorbijgaan. Bij de fotostand kan er een foto genomen worden. Ter aanvulling wordt er nog een robot gebouwd, wellicht een toezichthouder van deze attractie.
Conclusie
De LEGO Creator 31142 Space Roller Coaster is een waar genot om te mogen beleven. Hoewel een 3-1 set vaak één goed hoofdmodel heeft, kan dat veelal niet over de andere modellen gezegd worden. Toch weet deze set met alle drie de modellen te overtuigen. Zeker als je fan bent van ruimtevaart en/of pretparken zal er meer dan genoeg om te ontdekken zijn. De Minifigure selectie is uitstekend en de set is een goed alternatief om de Space Baby in het bezit te krijgen.
Ik kan de set aanraden met al zijn bouwwerken. Er is wel een nadeel als je ze allemaal opgebouwd wilt hebben. Je dient de set dan drie keer te kopen. Voor het hoofdmodel is de set zijn prijs van €104,99 waard. Ben je in de andere twee modellen geïnteresseerd, kan ik aanraden om de set met een leuke korting of met een cadeau bij aankoop aan te schaffen.
Disclaimer: Deze review is mede mogelijk gemaakt door LEGO die ons voorzien heeft van een review-exemplaar. Dit beïnvloedt onze mening niet en geeft geen garantie voor een goed cijfer of positief commentaar. Lees hier meer over onze journalistieke integriteit.