Voor Bouwsteentjes.info mag ik als gast een review gaan schrijven voor de LEGO Technic Mercedes-Benz Arocs set uit 2015. Deze set is momenteel bij LEGO te bestellen voor een bedrag van €199,99. Ik kijk er naar uit om hier een review over te schrijven.
Kort over mij…
Voordat ik met de review over de LEGO Technic 42043 Mercedes-Benz Arocs begin, eerst wat informatie over mijzelf. Ik ben Frank Visser en verzamel sinds mijn 4de LEGO. Momenteel ben ik 21 dus ik zit er al een tijdje in de LEGO-wereld. Vooral spaar ik Star Wars, Super Heroes, Hobbit, Simpsons en andere set die ik helemaal super vind. Deze set heb ik gekozen omdat ik een keer wat anders wilde dat de standaard bouwblokjes. Verleden jaar heb ik ook een Lego Technic set gekocht, de Volvo 42030, deze zat gevuld met motoren en rc bediening. Daarentegen bevat de LEGO Technic 42043 Mercedes-Benz Arocs pneumatische systemen heeft en schakels.
Doos en box-art
De doos is best groot met afmetingen van 58.2 x 48 x 12.4 cm. Op de voorkant van de box-art zien we vooral de vrachtwagen er helemaal uit springen. Ook staat er welke power functies aanwezig in de set. Verder is ook het officiële Mercedes-Benz logo te zien. Er wordt ook op de doos aangegeven dat er geen batterijen in zitten en dat het twee modellen zijn die gebouwd kunnen worden.
Bij de doos heb je de mogelijkheid om deze open te klappen. Onder de grote kartonnen kap worden de speelfuncties duidelijk en zie je de specificaties van het originele model.
Op de achterkant van de doos is de box-art te zien van het B-model wat met deze set te maken heeft. De instructies van het B-model zijn enkel via de LEGO website te vinden. Op de zijkanten van de doos valt de 1:1 afmeting van de wielen te zien. De powerfuncties welke de set bevatten en waar de onderdelen gemaakt zijn en de batterijen welke in de set geplaatst dienen te worden.
Inhoud van de doos
Bij opening van de doos is te zien dat deze voor ongeveer 75% gevuld is. De inhoud bevat 25 zakjes en een dik instructie boek met 483 pagina’s samen met een stickervel met 17 stickers. De zakjes zijn genummerd van 1 t/m 6. Niet alle zakjes bevatten een nummer, de onderdelen voor pneumatiek, motor en banden zijn los. De set heeft een LEGO richtprijs van € 199,99 en bevat 2793 onderdelen. Dat komt neer op ongeveer 7 cent per onderdeel. Dat vind ik een zeer nette prijs voor een set waar een licentie aan vast zit.
De build
Bij alle zakjes genummerd met 1, bouw je vooral de voorkant van de set. Het motor gedeelte met de vering voor de wielen voor.
Bij de zakjes met nummer 2 bouw je het schakel gedeelte met de uitschuif poten. Ik ben er nog steeds van versteld hoe iemand op het idee komt om alle tandwielen zo in elkaar te zetten.
De zakjes met nummer 3 bouw je het achterste gedeelte van de vrachtwaren. Ook bouw je hier de arm voor de grote bak die er later op gaat komen. Drie uur later met bouwen en het hele chassis is klaar van de Mercedes.
Zakje nummer 4 bestond uit de bouw van de arm. Met dit zakje ben ik het langste bezig geweest vanwege de buisjes voor de lucht. Het was wat gepriegel maar erg leuk om in elkaar te zetten. Het één na laatst zakje nummer 5, bestond uit de cabine.
Tot slot zakje nummer 6. Dit was de grote bak. Uiteindelijk ben ik 7 uur aan het bouwen geweest.
Het resultaat
Het was een fantastische set om te bouwen met de vering onder iedere wiel, de schakels en het luchtdruksysteem. De set bevat één large motor die de hele set in beweging zet door middel van schakels.
Vier verschillende functies met de schakels:
- De bak kan omhoog/omlaag
- De stabilisatiepoten kunnen uit/in
- De arm kan draaien ongeveer 180 graden
- De pneumatische pomp kan draaien
Met de pneumatische pomp kan je opnieuw vier schakelaars omzetten om de arm tot leven te brengen:
- De arm kan omhoog/omlaag met de onderste pomp
- De arm kan omhoog/omlaag met de tweede pomp
- De arm kan in- en uitgeschoven worden
- De bak kan open en dicht
Ook zijn er zaken die handmatig gedaan kunnen worden zoals:
- Rijden
- Sturen dat kan via de zwaailichten achter de cabine
- De cabine kan naar voren om bij de motor te komen
- De stabilisatiepoten omlaag draaien
- Klep open en dicht doen
- Deuren open en dicht doen
Het enige echte nadeel vind ik dat de vrachtwagen handmatig gestuurd moet worden. Met een motor op afstand had dit super geweest. Aangezien foto’s meer zeggen dan woorden heb ik een hoop foto’s gemaakt om jullie een indruk te geven van de set.
Tot slot…
Ik vond het leuk om een review te schrijven. Ik zit dan toch langer naar een doos te kijken en de inhoud e.d. in plaats van het meteen open scheuren en bouwen en door de review neem je ook wat langer de tijd om het te bouwen.
Wat vind jij van deze set en de review van Frank? Laat het ons weten in een reactie onder dit artikel of via social media.
Wist je dat?
- Jij ook een (gast)review kunt schrijven voor Bouwsteentjes.info?
- We elke maand een leuke polybag verloten onder alle reacties op de website?
- Je elke maand opnieuw kans maakt ongeacht je al een keer hebt gewonnen!
- Je gemakkelijk een account aan kan maken om te reageren en te discussiëren