Na de LEGO Technic 42205 Chevrolet Corvette Stingray voegt LEGO nu ook de LEGO Technic 42208 Aston Martin Valkyrie zich toe in het arsenaal. Net zoals de Chevrolet is deze krachtpatser beschikbaar gesteld als model in de Asphalt Legens Unite game. Na de gemixte gevoelens van de Corvette, zijn we allemaal razend benieuwd of de Valkyrie wel het verschil kan maken. Kan deze Hyper Car de gamers en LEGO-fans wel bekoren? Je leest het in deze review.
LEGO Technic 42208 Aston Martin Valkyrie
Inhoudsopgave van deze review:

LEGO Technic 42208 Aston Martin Valkyrie – Inhoud
De ontwikkeling van deze Aston Martin heeft lang op zich laten wachten, maar liefst zeven jaar van bekendmaking totdat ermee gereden kon worden. De tijd zal het leren of dat het allemaal waard was, maar één ding kan niet ontkend worden; het ontzettend bijzondere design. Het overbrengen van de F1 categorieën naar een wegwaardig exemplaar heeft geleid tot iets unieks. Deze LEGO adaptatie van de Valkyrie spat dan ook van de doos af met zijn bijzondere vormen en kleur.
Als we de inhoud van de doos bekijken hebben we de beschikking over 5 genummerde paperbags, welke goed zijn voor 707 onderdelen. Daarnaast treffen we nog één boekje aan en een vel met, jawel, 38 stickers. Buiten de set om zit er ook nog een affiche bij voor de Asphalt Legends Unite game en de code om deze LEGO set online toe te kunnen voegen aan je garage. Met een LEGO adviesprijs van €59,99 komt dit het neer op €0,09 per onderdeel.

LEGO Technic 42208 Aston Martin Valkyrie – Bouw en functies
De bouw van de LEGO Technic 42208 Aston Martin Valkyrie begint zoals gewoonlijk bij het opzetten van het chassis en het invullen van het differentieel. Alhoewel het concept hetzelfde blijft, is het bewandelen van de gebaande paden heerlijk om een set mee te beginnen. Het leuke van deze set is dat je direct wordt uitgedaagd om na te denken waar een nog bewegelijk systeem voor zou kunnen dienen. Daar houd ik zelf enorm van. Het gekke hier is dat er een ronde 1×1 lieveheersbeestje of “Ladybug” Tile is toegevoegd aan het chassis als easter-egg.

Als je verder bouwt kom je erachter dat die beweeglijke elementen voor de stoelen zijn, die op dat moment nog steeds geen vaste positie in de set hebben gekregen. Dit om de stand van de stoelen zo optimaal mogelijk weg te werken in de set. Aan de achterzijde van de auto wordt begonnen met de 6.5 Liter V12 motor. Als je fan bent van LEGO Technic auto’s weet je dat dit een essentieel onderdeel van de set is. Even opletten hoe de stand van de schijven precies moet staan, maar elke getrainde bouwer kan dit – figuurlijk gesproken – met de ogen dicht.


Met de bekende techniek wordt de achteras via het differentieel aan de aandrijfas gebouwd. Hierdoor bewegen de zuigers op en neer als de achterbanden bewegen. Met de V12 ziet dat er nog eens extra spectaculair uit. De 105kW elektrische motor zou hier ook in verwerkt moeten zitten; helaas komt die niet echt uit de verf in de vorm van een bepaalde build of los steentje. Een toffe NPU hier zijn de zwarte toverstokken die de achterkant net even wat meer detail geven. Tof verzonnen!


Het plaatwerk – en dan vooral de kleur – van de LEGO Technic 42208 Aston Martin Valkyrie zijn enorm goed in lijn gebracht met het origineel. Het vormen van de kenmerkende kromming zal geen makkelijke taak zijn geweest voor de designers, maar door wat slimme techniekjes en vooral specifieke parts komt het toch goed uit de verf. Het is een simpele toevoeging, maar de achterlichten staan wel echt heel bruut. Je krijgt bijna het idee dat er meer aandacht is gelegd op de achterkant zo stoer en gelijkend mogelijk te maken dan de rest van de auto. Het stickers plakken op de sideskirts is iets waar de schoen zich toch een beetje wringt. Aangezien het één doorlopende lijn is, wordt de mogelijkheid vergroot dat de detaillering mislukt als je eens wat scheef zit met plakken. Het is een punt van aandacht.


Het maken van de voorkant is op zich een leuke uitdaging qua styling, maar wederom de stickers waarbij het lijntje door moet lopen en dan stickers voor koplampen… Dat is wat mij betreft niet geen goede match. Je hoeft geen raketgeleerde te zijn om stickers te plakken, maar met het uiterlijk van de totale bouwwerk op het spel vind ik het toch tegenvallen.

Het afdekken van de motorruimte wordt door middel van een enorm stilistische klep gedaan, passend bij het model en de originele variant. Daarnaast is het gebruik van de zwarte speren als raamstijlen een toffe NPU. Het valt niet direct op maar past naadloos in het ontwerp.

Om de LEGO Technic 42208 Aston Martin Valkyrie af te bouwen zet je de 43.2 x 22 ZR banden op de achteras en 43.2 x 14 banden op de vooras. Het bijzondere hier is dat de assen buiten de velgen steken. Hier had ik eerlijk gezegd wel wat moeite mee, daar het er raar uitziet. Na vergelijking met het origineel snap ik wat de designer hiermee heeft geprobeerd te bewerkstelligen, maar toch had ik zelf voor een kortere as gekozen.
Het andere deel dat ook heel bijzonder is, maar eerder positief, is het gebruik van de zwanendeuren, ofwel de vleugeldeuren. Deze openen verticaal in plaats van het normale horizontaal. Dit geeft weer een extra dimensie aan de auto.

Met een gedetailleerde blik op de voor- en achterkant van de auto zie je dat de designer echt fantastisch werk heeft afgeleverd. Buiten de stickers na is het LEGO gelukt het origineel goed na te bootsen, met alle bijzondere lijnen op een of andere manier zorgzaam verwerkt in het model.



LEGO Technic 42208 Aston Martin Valkyrie – Conclusie
Als je fan bent van Hyper Cars, is dit een no-brainer. Als je fan bent van Asphalt Legends Unite, dan ook. Zeker tegenover de LEGO Technic 42205 Chevrolet Corvette Stingray. Ben je meer algemeen LEGO fan, dan kun je je afvragen of er niet iets anders op de markt is om je geld aan te spenderen.
In principe is de LEGO Technic 42208 Aston Martin Valkyrie solide, met leuke functies en een toffe kleur. De stickers zorgen wel echt voor een uitdaging op sommige onderdelen en hebben impact op het uiterlijk.
In Asphalt Legends Unite is deze variant gemiddeld voor de rank (A), met als uitschieter de topsnelheid. Op zich voor de gamers wel fijn dat dit geen typsich pay-to-win model is, maar wel vet om in je garage erbij te hebben.
Hierover ben ik te spreken:
- De vormgeving in het algemeen
- Het NPU gebruik
- De stabiliteit
Dit valt mij tegen:
- De stickers als key-elementen















Disclaimer: Deze review is mede mogelijk gemaakt door LEGO die ons voorzien heeft van een review-exemplaar. Dit beïnvloedt onze mening niet en geeft geen garantie voor een goed cijfer of positief commentaar. Lees hier meer over onze journalistieke integriteit.
